Pojem anime

2. ledna 2008 v 11:12 | Anh |  Anime & Dorama
Jedná se o kreslený seriál, občas i film, který vychází z počítačových her, hlavně však původního comicsu manga (manga znamená japonsky klasický comics, ale v jiných zemích se používá pro označení typického japonského comicsu). Manga i Anime, mají svůj původ v Japonsku.
Hlavní rysy mangy poznáte podle velkých talířovitých očí s barevnou duhovkou, krásnými lesklými vlasy, malého nosu a nepatrných úst. Typické pro Anime/Mangu je taky detailní vyjádření pocitů, dojmů, které bývají často znázorněné křížkem u hlavy (vztek), kapičkou (proboha!?), zakrytím očí vlasy (vnitřní boj) a také zčervenáním nad nosem, přehnaným úsměvem, umělým pláčem atd... Postavy jsou většinou velice štíhlé a když už mají vypadat tlustě, tak to jde pořádně vidět. Známé jsou také japonské sailor školní uniformy, či kimono, sem tam se zaplete i japonská móda (lolita).
Manga je zvláštní v tom, že se nečte jako americký comics zleva doprava, avšak opačně, zprava doleva. Z comicsů manga se někdy tvoří seriály, kterým se pak říká Anime. Nejedná se o obyčejné kreslené seriály pro děti, o Anime se většinou zajímají adolescenti i dospělí. Ovšem, děti si v anime také najdou zálibu. První Anime seriál, který v jednu dobu ohromil celý svět byly PokéMoni - dětské Anime, a tak mnoho lidí Anime odvrhuje a všechno přirovnávají k PokéMonům (ale uznejte, kdo na ně nekoukal a když to byla prý tak hrozná blbost, tak jaktože dokázala tolik uchvátit celý svět?).
Podle toho máme několik základních kategorií (tyto základní se dál dělí na další menší odvětví), do kterých Anime dělíme. První a zároveň nejznámější je dětské Anime, kde zapadají veškeří PokéMoni, Digimoni a další. Pak je kategorie hentai, což jsou seriály určené dospělým (tak jo, dospělí by na to ale nekoukali, je to spíš lahůdka pro větší děti=). Obsahuje erotickou tématiku. Po té následuje shoujo - pro dívky, typickým a velice známým příkladem je Sailor Moon, Tokyo Mew mew, Kaleido Star, Kamikaze Kaitou Jeane a spoustu dalších. A teď bych zmínila shounen, ve kterém si vyžívají chlapci. Příkladem může být Yu Yu Hakusho, Full Metal Panic, Hellsing a spoustu dalších. Není vůbec pravidlem, že dívky koukají na shoujo, kluci na shounen. Mnoho dívek má raději shounen. Taky se může stát, že se přesně neví, jestli je Anime shoujo či shounen, může to být také dětské shounen že?
Když se někomu seriál líbí dívá se na něj. Mnoho dospělých také s láskou sledují Anime a nemusí to vůbec být hentai. Dospělí vidí v seriálu/filmu to co nevidí děti a vnímají to jinak. Lidi, kteří fandí a mají rádi Anime a Mangu se říká otaku. Japonsky to znamená "závislák", ale v hanlivém slova smyslu, ovšem ve státech se tak označují milovníci těchto seriálů.
Otaku si nedovedou představit Anime seriál v jiném jazyce než v japonštině. Tento jazyk sedí na Anime nejvíce, dabéři (seiyuu) se umí do role tak vžít jako nikdo jiný a výsledek je skvělý. A písničky doprovázející anime jsou přímo magické a dokonce můžou s pěkným provedením klipu vyjádřit polovinu děje, aniž by prozradily to důležité. Když se do nich pořádně zaposloucháte poznáte kouzlo jak Anime, tak japonských písniček.
Doporučujeme vám podívat se alespoň na jedno Anime a uvidíte, že nebudete litovat, teda pokud nenarazíte na určité výjimky. Najdete si Anime seriál, který vás okouzlí a vtáhne do této říše snů. Poznáte sami jejich hloubku. Můžete se na něj podívat např. na kanálu Animax, který následuje hned po Minimaxu nebo na internetu.
Psáno v šk. roce 2005/2006 v hodině IVT při práci s wordem=).
Editorka: Slečna Shaera
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beldaran Beldaran | Web | 2. ledna 2008 v 13:47 | Reagovat

Tedy, toto je nejspíš nejlepší popis, jaký jsem kdy četla.

Jo, doufám, že nevadí, že jsem tě taky dala do oblíbených.

2 Anh Anh | 2. ledna 2008 v 16:19 | Reagovat

Tak to kulím oči, díky moc, umíš člověku dodat sebevědomí, když to potřebuje^^. Jinak ten popis byl předtím doslova posetý chybama, naštěstí nemilosrdná Slečna editorka mi je všechny řekla, takže je to vlastně čitelné díky ní^^.

3 kajinka kajinka | Web | 6. ledna 2008 v 14:15 | Reagovat

aničko, máš to tu opravdu suprový, nechtěla by jsi spřátelit blogy? jestli teda spřáteluješ?

4 Anh Anh | 7. ledna 2008 v 9:49 | Reagovat

Karča: Jasně, dám si tě do oblíbených, až se dokopu editovat tenhle blog, jop? Mělo by to být v krátké chvíli a děkuju za podporu=)

5 Nime Nime | E-mail | Web | 14. dubna 2008 v 15:07 | Reagovat

fakt supr napsané=) jen čumím xDDDD*envy* haha jinak nezmínila jsi sh/ai a shoujo ai=))) ,ale to jsou jen ty podřdné,co?

6 Rosette Rosette | Web | 7. května 2008 v 10:36 | Reagovat

Tyjo!to čumim..XDDost dobrá recenze...!!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama