Závislost

13. ledna 2008 v 9:48 | Anh |  Psaníčka
Jsme každí jiní, a tak se i naše závislost projevuje jinak, že an=). U mě to byl teda naprostý děs, když jsem začala s anime, konkrétně Inuyashou. Smíchaly se mi snad všechny hormony. Fakt, přísahám, že nekecám, uvažovala jsem o tom, že jsem schizofrenik a nevěděla jsem, že v tom nejsem sama. Teď už to tak hrozné není, z velké vášně zbyla jen velká láska. Ale závislost to byla fakt šílená. Nevím, jaká je při závislosti na automatech nebo alkoholu, cigaretách…, ale pro mě to bylo maximum. Sice, ne u každého to není tak děsné, u někoho je to totiž mnohem horší. A teď už blíž k mé závislosti.
Příznaky:
• Divné cizí pocity při sledování anime (př. brnění v zádech, horko v hlavě, přecitlivělost, náhlé zastavení dechu, bezcitnost v těle němost po skončení seriálu…)
• Nespavost (př. probuzení klidně ve dvě ráno, pak už jsou myšlenky jen u anime)
• Nesoustředivost (př. ve škole: čučení do blba, různé představy, jak žijete v seriálu, co se stane v dalších dílech, jaké by to bylo potkat nějakou postavu)
• Bystrý zrak (pouze hledáte něco, co má dočinění s anime)
• Ignorace okolí (život v seriálu)
No tak tohle jsem prožívala při mém období velké závislosti. Ale naštěstí jsemnedošla tak daleko, abych se schizofrenikem opravdu stala. Ačkoli jsem slyšela, že to je možné. Takže pokud se vás týkají následující příznaky, které jsem pobrala z všemožných koutků na webech, mazejte za psychiatrem!
Příznaky:
• Běháte po ulici s "mečem" a ječíte říkadlo pro spuštění zbraně nebo nějakého kouzla¨
• Jdete ven oblečení ve feudálním ohozu a kimonu
• Myslíte, že máte moc a klejete "japonsky" všechny, kdo vám nesednou
• Jdete na karneval nazí, myslíte, že jste postava z hentai
• Skočíte z věžáku, myslíte si, že vás zachrání nějaký bishounen (=krásný kluk) nebo bishoujo (=krásná dívka)
To byla prosím závislost na anime. Takže pokud jste otaku druhé či třetí kategorie, měly by se vás týkat alespoň dva z prvního odstavce týkat. No a pokud se vás týká byť jeden jediný z druhého, jste otaku první kategorie. Takže gratuluji.
Samozřejmě, co jsem teď napsala je docela nesmysl a dost přitažené za vlasy. Taky jsem to psala před dvěma lety, což mě ale vůbec neomlouvá, cílem tohoto článku je však dostat z vás, jaké byly vaše první začátky s anime=). To by mě totiž hodně zajímalo =))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beldaran Beldaran | Web | 13. ledna 2008 v 12:17 | Reagovat

U mě byl první opravdové anime taky Inuyasha, před ním jen Král šamanů a bylo to se mnou opravdu těžké. Nesměla jsem propásnout jediný díl, upřeně jsem na televizi zírala, aby mi neutekl ani jeden mrk. Když mi dali jednou Inuyashu v maďarštině, no to byl konec světa, úplná apokalypsa. Dneska už to tak silně neberu, z velkého šílenství se stala normální součást mého života. Jsem schopna anime třeba týden nevidět, ale pak mám výčitky, že nejsem žádný otaku a koukám na to jen z pocitu povinnosti, ale tahle anime depka zase brzy přejde.

Tak první stopro. Nespavostí netrpím, ale vždycky než usnu, myslím na anime. Vyplatí se to. Třeba dneska se mi zdálo, že jsem v Japonsku, mám kimono a budu si brát císaře.  Moc pěkný sen. Třetí bod je u mě taky velmi silný:)) A čtyřku mám jen na půl, nevyhledávám to, ale když se anime někde objeví, tak si ho všimnu.

Druhou kategorii splňuji jen lehce. Kdyby kimono bylo, klidně bych v něm šla ven a z věžáku bych skočila jen se stoprocentní jistotou, že mě ten bishonen zachrání. Ale občas si opakuji některé bombastické věty z anime. Asi budu otaku prvního řádu a pokud ne, tak se tam brzy dopracuji XDD

Tak, to je jeden z nejdelších příspěvků a zkráceně z něj vyplývá, že Bel je blázen.

2 Gabusheee Gabusheee | 18. ledna 2008 v 17:08 | Reagovat

To mě se nikdy netýkalo :D a asi nikdy týkat nebude....ale nedávno jsem nemohla vůbec spát jak jsem si v hlavě přehrávala celé Hotaru no haka,bo jsem si an to vzpomněla...a jednou se mi zdálo o Sailor moon i když se mi to nikdy nijak zvlášť nelíbilo :D

3 Anh Anh | 19. ledna 2008 v 11:42 | Reagovat

Bel: tý jo, tak to ses překonala XD Jsem na tom podobně jako ty.. i když je fakt, že když mě nějaké anime šíííleně zaujme, tak z něj nespím a když už se mi podaří usnout, tak se trhavě probouzím a myslím na něj XD.. nebo se mi zamotá ve snech -^^-  A to s tím Inu, to máš fakt.. nebo když A+ zase ruplo v bedně a vrátili se o deset dílů zpátky, to se mi ježily vlasy

Gabka: Sailor Moon? XD Tak z toho jsme jednou tež byla mimo.. ale je fakt, že Hotaru no Haka mě dostalo maximálně a řvala jsem u něj jak malé děcko=)

4 Neko Neko | Web | 15. února 2008 v 10:59 | Reagovat

No, já koukám na anime od malička, ale to jsem ještě vůbec nevěděla, že se tomu říká "anime." (Připadám si stará, když to píšu...) XD První anime bylo Candy Candy nebo Sailormoon a nebo si ho už nepamatuju... Postupem času jsem dost ulítávala na Dragon Ballu - ze Son Goka jsem málem nespala (teda z jeho dospělé verze) XDDD Vlastně nevím proč, páč dneska je to (teda vzhledově) typ chlapa, kterýho nemusím - samej sval a samá šlacha XD Sledovala jsem, co kde bylo no. Že se japonské kreslené seriály nazývají anime, to jsem se dověděla teprve před pár lety a se zavedením A+ jsem začala soustavně ulítávat na Inu Yashovi a Yu Yu Hakusho :) Ona, ta závislost tu stále je. Prostě mě to baví, zajímá, mám to ráda... Samozřejmě, že se ale kvůli toho neizoluju od rodiny a nejbližších přátel a nezapomínám na takové ty méně důležité věci jako je jíst, spát, chodit na záchod a tak... XD

Jo akorát, teď už si nemyslím, že Inu Yasha je vrchol japonské animace, čím víc sleduju, tím víc se dozvídám, že existují dílka, která jsou opravdu nádherná, geniální apod. Nic proti starému dobrému Inuovi :)

Já se tak docela shoduju s bodem 3 a 4 XD Mám to brát tak, že jsem ještě relativně "normální"? XD

No, Bel říká, že je blázen, ale jak tak na to koukám, taky jsem vyprodukovala pořádný román... jejda ^-^''

5 Nime Nime | 14. dubna 2008 v 18:55 | Reagovat

první????První anime jak tak doluju v mé mysli bylo KS...opravdu to co jsem pociťovala si myslím,ani nedokážeš představit, i když možná,že jo=)))) labutí jezero bylo vyvrcholení všeho^^...srdce v krku,mráz držící zuby,nehty na zádech a to co se stane dál....myslela jsem dnem i nocí na ANIME a jsem ráda,že jsem tu OSUDNOU noc zapla aplus(dřív) a našla tam Kaleido...

6 Adiira Adiira | 22. března 2009 v 11:59 | Reagovat

Á... JÁ JSEM ZÁVISLÁ! Když sleduju Anime tak si vždicky koušu nervozitou nehty(čehož později lituju), Nebo se mačkám s polštářem a v duchu si říkám ,,Prosím ať ho nezabijou, aˇnezabijou Hughese" Ale oni ho zabijou.

Ta nespavost by se taky dala. Vždicky mi trvá minimálně 1/2 hodiny než usnu(když nevidím anime tak je to průměrně hodina)

Ta nesoustředěnost není jen ve škole, ale i ve vlaku(kvůli tomu jsem místo domů jela rychlíkem do prahy-nekecám), doma...

Tn další bod taky souhlasí.  Jedna holka ve třídě se ostříhala a obarvila na blond a já si říkala ,,Ta vypadá jak ta holka z Blue Gender", nebo máma řekne, abych si uklidila ten binec v pokoji a já hned ,,Dračí binec?"

A ten poslední bod? Hmm Hmmm... Get along, Try again... Ehm, co jsi to říkal?

A naprosto nesnáším, když si ve třídě píšu to co si pamatuju z Kanamina blogu(jak poznáte že se díváte příliš na Inuyashu, Slayers, Yu Yu Hakusho... Souhrně Anime), příjde parta lidí, jedna holka mi vytrhne z pod ruky papír a řekne ,,Co je ti anime?" a 2. ti hned začne šacova penál se slovy kdeže mám to kreslený porno. A když se jim mile snažím vysvětlit, že Anime automaticky neznamená Ecchi nebo Hentai tak se rozřehtaj jak kobyla po inhalaci rajskýho plynu. Zabít, málo. Zavřít  ve svěrací kazajce do místnosti, kde se bude pouštět anime na tak dlouho, dokud se na to nebudete chtít taky podívat by bylo dostačující.

7 Adiira Adiira | 22. března 2009 v 12:00 | Reagovat

Propáníčka... tojsem se tak rozepsala? Soráč

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama