Únor 2008

Valentýn 2008

14. února 2008 v 12:23 | Anh |  Obrázky
Nadešel den plný lásky, růžových snů a kdesi cosi. No zkrátka dnes je Sv. Valentýna. Všem zamilovaným hrdličkám přeju, ať jim to spolu dlouho vydrží a těm "osamoceným" dětičkám ať se jim naplní jejich touha. No nemám zrovna básnické střevo a ani Sv. Valentýn pro mě není nic extra ani žádný spešl den v roce, na druhou stranu proč toho dne nevyužít a neužít si přítomnost svých bližních.
Nejsem a nikdy nebudu proti tomuto zaláskovému dni, takže si ho užijte třeba jako Japonci, jak jen to půjde. Pro mě je to den, který dnes využiju pro další příspěvek na tomto blogu. I když se musím pochlubit, že mě odpoledne čeká kino a následně romantická noc s mou láskou XD. Ne, to byl nevkusný žert. Valentýn jako svátek lásky pokládám za svátek lásek všech, včetně přátelství, takže si jdu vyrazit se svou ichiban tomodachi. No a jinak pár obrázků (které jsem teď pracně screenovala) z mého tria Lovely Complex - Bokura ga Ita - KareKano (no já vím, že těch romantických anime je víc, ale je svátek lásky a tahle trojice je má další láska XD)
Bokura ga Ita:
Lovely Complex:
KareKano:

Novinky

12. února 2008 v 12:54 | Anh |  Watashi No Sekai
Překvapí vás, když řeknu "žádné?"=D Ne tak, přidala jsem dneska dopsanou recenzi, přičemž se podivuju sama sobě, proč sem neházím ty, které už mám pár měsíců napsané a mám nutkání psát nové. Mimochodem ještě si přihřeju polívčičku - nenechejte KareKano čekat=D. Já ho prostě miluju.
K mému aktulizátoru, s Ouranem jsem praštila, asi jsem fakt divná, když se mi všemi tolik vychvalované anime nelíbí a nepřijde mi vůbec vtipné. Momentálně sleduju Yamato Nadeshiko, o kterém psala Bel nedávno recenzi a opravdu se mi líbí (což je možná trochu divné, protože mnoho lidí říká, že Yamato je podobné Ouranu). Sunako-chan je mecha kawaii! ^^. Jsem docela zvědavá jak se to vyvine. Pak mě samozřejmě nemine nějaká romantika. No prostě úplně úchylačím. Nemůžu se ale rozhodnout mezi netradičním Koi Kaze a slibným Peach Girl. Kdyby měl někdo s těmito anime zkušenosti, určitě dejte vědět, ať to ulehčuje mé rozhodnutí, arigatou=). Nechci buzerovat, ale myslím, že LoveCom, KareKano a Bokura Ga Ita u mě asi už těžko něco předčí.
Jinak se musím s vámi podělit o své emoce. Předevčírem jsem četla článek nějakého antipornisty o hentai a přísahám, že jsem myslela, že budu střílet. To je úplný idiot. No dobrá, taky nejsem nějaký milovník hentai, ale dávat do duetu MANGU A HENTAI je vrchol všech vrcholů. Úplně mě vytočil, nějaký přehled možná má, ale nejenže o anime ani zmínka, ale o hentai coby nemravném kresleném pornu vznikající z mangy ano. To, že třeba z mangy vzniklo plno krásných veledíl asi ani neplatí. A stránka manga.cz "Najdete tam informace o manze i HENTAI". ˇ_ˇ To, že mi přijde kreslené porno méně odporné než opravdové, je už můj problém, ale nepřijde mi zrovna fajn takhle šířit zvěsti o kreslených dílech japonských. Takhle to vypadá, že hentai manga je normálně propagována po celém Japonsku jako běžná věc. No možná jsem to blbě pochopila, ale stejně ve mě vře krev. Možná jste to tu někdo četl=). Mamka strhla pár stran toho časáku a použila je na kosti, takže ani neznám jeho název.
To by bylo zatím vše. Říkám si, že tu chybí nějaké úvahy a obrázky, takže určitě sem něco skopu a doufám, že brzy. Tohle určitě nebude poslední článek za tento týden.=) I když u mě slovo "určitě" nemá bohužel moc velkou váhu.=)

Kareshi Kanojo No Jijou

12. února 2008 v 12:35 | Anh |  Anime & Dorama
Název: Kareshi Kanojou No Jijou/His and her circumstances
Studio: GAINAX
Rok vydání: 1998-1999
Počet dílů: 26
Žánr: Romantika, Komedie, Ze života, Školní, Drama
"Jeho a její záležitost. Je jeho záležitostí, že si ona vytváří masku krásné, chytré a dokonalé dívky. Je její záležitostí, že on nosí masku mírného, rozvážného a jemného člověka. Je jejich záležitostí, že se setkají, zrovna ve chvíli, když oba své nepravé já odloží, jejich záležitostí je jejich upřímná láska."
Představte si svou třídu, bleskově proleťte všechny spolužáky… tak který z nich je ten nejzářivější, neoblíbenější a zkrátka nejdokonalejší? A napadlo vás, že se za tou perfektní fasádou může schovávat obyčejný člověk s mnoha nedostatky a že se veřejnosti ukazuje tak, jak ukazuje, protože zkrátka musí?
V jedné takové třídě se odehrává naše perfektní anime. Krásná, kultivovaná, nadaná, půvabná, přirozeně inteligentní - takto se jeví naše hlavní hrdinka Yukino Miyazawa všem svým spolužákům. To stačí. Všichni ji zbožňují. To, že se doma chová jako blázen, dře dnem i nocí, aby dostávala výborné známky a že ve skutečnosti není vůbec tak půvabná, nikdo neví a nikdo se po pravdě ani nepídí. A proč to dělá? Protože jí pochvaly táák těší.
A její úhlavní Souichirou Arima - skvělý, brilantní, gentlemanský, chytrý… zkrátka princ na bílém koni, na sebe chtě nechtě přitahuje veškerou pozornost nejen dívčího osazenstva. No prostě k vzteku! Její královská pozice je v ohrožení a její odpor k Aramovi roste. Jenže na rozdíl od Yukino opravdu tak Arima vychován je. A co nastane? Arima se do potrhlé Yukino zamiluje.
A tak se jednoho slunného dne vydá bez ohlášení k Yukinodomů pod záminkou, že ji chce jen půjčit CD. A právě tento den Arima odhalí pravou identitu své krásky. Samozřejmě toho využije a nenápadně ji začne na hlavu házet všechny své domácí úkoly, jejichž splnění ji mají zachránit od potupného výsměchu spolužáků. Yukino nezbývá tedy nic jiného než dřít celé dny nejen za sebe ale i za - jak se v jejich očích jeví - pitomého a namyšleného Arimu. Brzy toho všeho vydírání má ale dost, praští s tím před klukovými vyděšenými zraky a s brekem opustí třídu.
Po nějaké té honičce se náš hrdina přizná, že tohle všechno dělal, aby mohl být Yukino nablízku. A takhle začíná první zpověď v tomto anime. Že jich bude ještě dost ze všech stran, na to vemte jed. Yukino se stává jedinou, kdo bude znát Arimovu druhou tvář, Arima je jediný kdo zná pravou trhlou Yukino. Samozřejmě, že se do sebe bláznivě zamilují, což taky nikomu divné nepřijde - nejoblíbenější dívka a nejoblíbenější kluk na škole. Jednoduše kakkoi! Jenže mohou oba dlouho vydržet se takhle přetvařovat? Možná je načase být obdivován za to, co skutečně jsou.
Taky stojí za to zmínit se o jejich rodinách a přátelích. Těmi opravdovými na začátku není nikdo, jen oni sobě navzájem. A tak, ačkoliv se oba horoucně zbožňují, přece jenom jim něco chybí. A ten někdo nebo těch více někdo se objeví relativně brzy a my se opět můžeme těšit na barvitou nadílku veselých charakterů. Autoři nejsou jednotvární a každému dají dostatečný prostor se ukázat. A že to všechno bude stát za to, vám můžu odpřísáhnout. Ale to, jak to s nimi a jejich láskami, které budou muset taky něco snést, aby byly ještě silnější a pevnější, bude dál vám prozradí další díly. =)
Názor: KareKano je moje letní anime - pohoda, žádná škola, sranda, teplo - správný čas na toto moje milované anime. Ani nevím, kde začít opěvovat. Vždycky když si na něj vzpomenu úplně dokonale se mi vybaví to léto, jak jsem seděla před počítačem (no já vím, že to není ideální způsob jak trávit prázdniny) a válela se smíchy po zemi. A to doslova. Co se týká komedií jsem velmi velmi náročná a nějaké klišé a ecchi pantsu u mě nemá cenu ani zmiňovat. Ovšem to bylo víc, než bych očekávala. Některé scény se mi vybavovaly i u rodinné večeře, což byl dobrý důvod pro rodiče označit mě za blázna. Když ono to fakt nemělo skoro chybu. Charaktery bezvadné, prostě paleta plná barev, přičemž se žádná z nich nemíchá s druhou. Hudba byla ta paleta a grafika je to poslední co řešit. Možná trochu starší ale velmi líbivá. No abych se tím rozplýváním nepředávala, autoři jistě s vytříbeným smyslem pro humor, to ale někdy trochu přetáhli. Takže vás bohužel třeba díl, kde jsou všechny postavičky jakoby ručně kreslené a přilepené na špejli, nemine. To anime se při posledních dílech moc vážně brát nedá, ale nenechejte si tuhle zlatou truhlu ujít. Jsem si jistá, že to pro vás bude nezapomenutelný zážitek stejně jako je pro mě.

Lalala

2. února 2008 v 12:47 | Anh |  Watashi No Sekai
Tak, po dvou týdnech jsem se dokopala hodit sem další příspěvek. Kyoshira a Kannazuki jsem dala pěkně pospolu, ať každý vidí, že maj něco společného=)). Jinak sem brzy přidám rozcestníky, pro větší přehlednost, což jsem odkoukala od blogařů zkušenějších=). U mě se děje to, že jsem strašně líná a furt jenom čtu nebo koukám na anime, na které nejsem schopna napsat "recenze". ^^' Za tu dobu jsem zkoukla tedy konečně Lovely Complex, které mi hrozně dlouho chybělo, pak Kimi Ga Nozomu Eien, o němž nevím co si myslet, a teď zasvěcuju svůj čas Ouran Host Club. Docela zajímavé, ale nepřijde mi to zas tak vtipné, jak se všude píše. A po něm se chystám na Yamato Nadeshiko, takže o anime plány se nestrachuju. Co se knih týče, včera večer jsem konečně dočetla Šifru mistra Leonarda a tím to hasne, musím se vydat do knihovny=). Toť ode mě vše, asi zase za týden=)

Kyoshiro To Towa No Sora

2. února 2008 v 12:35 | Anh |  Anime & Dorama
Název: Kyoshiro To Towa No Sora/ /Kyoshiro a věčná obloha
Studio: TNK
Rok vydání: 2007
Počet dílů: 12
Žánr: Romantika, Fantasy, Mecha, Drama, Shounen
"Uprostřed velké rozkvetlé zahrady sedí malá dívenka. Nekonečně dlouhé vlasy jí splývají podél narůžovělých tvářiček. V ruce drží kytici z barevných a voňavých kvítků. Před pomněnkovýma očima se najednou objeví krásný princ. Podá princezně ruku a řekne 'Pojďme…spolu.' "
Už u openingového klipu vás může ledacos překvapit. Třeba dvě povědomé krásky ze seriálu Kannazuki No Miko. Že by druhá řada toho populárního shoujo ai? Ale kdeže. Pánům Kaishakům se jen zachtělo udělat nový seriál a použili do něj osvědčené postavy ze svého staršího díla.
Tentokrát místo hlavní hrdinky zaujímá Shiratori Kuu. Je to sladká dívka se spousty ideálů, snů a stále čeká na svého prince, se kterým se v dětství setkala. Jednoho krásného jarního dne přijde do jejich velkolepé školy nový student. Pohledný Aiyanokoji Kyoshiro, který Kuu okamžitě rozbuší srdce. Dokonce v něm na chvíli vidí i svého prince z dětství, kterému dennodenně imaginárně posílá dopisy (hází je ze skály), kde líčí nové zážitky a shrnuje vše, co se jí stalo.
Kyoshiro hraje na housle okouzlující skladbu a tím k sobě přivábí zástupy poblázněných dívek, včetně naivní Kuu. Už to vypadá na velké vyznání lásky, když v tom jí Kyoshiro prudce roztrhne uniformu a tím zahanbí před spolužačkami. Vyděšená Kuu uteče na střechu. Tentokrát ji vyruší ze vzlykání cinkání rolniček. Její pohled se zastaví na postavě krásné zlatovlasé dívky, kterou Kuu přirovná k princezně. Ta však zmizí stejně tak rychle, jako se objevila. Druhé setkání s onou zlatovláskou přinese i zklamání, když ji spatří v náruči Kyoshira, jak se láskyplně líbají. Její útěk tentokrát přibrzdí malá holčička na hlavě s kočičími oušky, která z její kamarádky Kozue něco vysává. Už se ona upovídaná kočičí dívka chystá smlsnout si na Kuu, ale v tom je zastavena onou princeznou, která Kuu elegantně zachrání. O zbytek školy se už postará školní Mobile Morality Unit v čele s Ogami Jinem (Moje pozn. Náš kocourek Oogami Souma z KnM).
A tak začíná další válka mezi roboty. Na zemi existují čtyři nadpřirozeně krásné a nezničitelné dívky zvané, jako "Absolutní Andělé" , které byly před několika lety uměle stvořeny Aiyanokoji Kazuyem. Tento muž je milovaný bratr Kyoshira, na kterého nedá dopustit. V Kyoshirových očích byl totiž nejlepší lidská bytost na téhle planetě, která obětovala život pro spásu světa před absolutními anděly. Proto je teď Kyoshiro na cestě jejich zničení, aby tak zlikvidoval to, kvůli čemu jeho bratr umřel.
Absolutní andělé ovládají roboty, kteří jsou jejich součástí. Všichni mají na těle znak, jehož umístění odpovídá části robota, kterou ovládají. Jelikož nejsou lidé, potřebují dodávat energii, aby mohli bojovat v plné síle. Tuto energii dostávají od lidí ve formě dlouhých polibků, protože právě lidi jsou zdrojem absolutní many, oné energie, která andílky pohání kupředu.
Jeden z andělů je Setsuna , zvaná jako Moment Snu, ovládá pravou ruku Kurausorasu (Claiomh Solas). Právě Setsuna je zmiňovaná kouzelná kráska, kterou Kuu viděla v objetí s Kyoshirem. Setsuna není ale žádná princezna, jako spíš Kyoshirův meč. Je ale mrzuté, že jen meč. Kyoshiro ji jinak docela ignoruje a používá ji jen, jak se mu hodí. Ale Setsuna si jednání, jako s kusem hadru nechává líbit. Koneckonců, celá její bytost i srdce jemu patří.
Další je to upovídané kočičí dítě. Tarurotte (moje pozn. Určitě nezapřete podobnost s Nekoko z KnM) jinak známá jako Tarurotte sjednocených planet. Naše kočička ovládá nožičky a její rudý robot se nazývá Bataraz (Badorasu). Tarurotte patří Sojiro Aiyakojimu. Je to další bratr Kyoshira, který má opravdu zlaté srdce. Spolu s kočičkou tvoří velice povedenou dvojku.
Mezi nezlomné Anděly patří v neposlední řadě i Kaon (Moje pozn. Ano! Konečně Chikane z KnM a musím říct, že v mnohem lepším podání). Je to meč levé ruky. Její bytost je spjata s robotem Murakumo. Taky známá, jako Měsíční Spirála. Kaon patří Aiyanokoji Mika, nejstarší sestra Kyoshira, která je ředitelkou tajuplné Čarodějnické dívčí akademie. Obklopují ji řady hezkých dívek, které ji obdivují a tak nemá Mika o milenky nouze. Jenže Mika je ve skutečnosti vášnivě zamilovaná do svého meče Kaon a proto, aby si ji u sebe udržela je schopna docela děsivých věcí. Kaon zdaleka její city neopětuje. Její srdce patří Himiko (Moje pozn. A máme tady Himeko z KnM). Himiko Kaon zbožňuje celým svým tělem i duší a svoji lásku neskrývá. Naneštěstí je podřízená Mika, která toho ze žárlivosti využívá a všelijak se snaží ty dvě od sebe rozdělit.
A kde máme posledního andílka, pověstného Migingjord? Ten se ukáže velice brzy a způsobí všelijaký zmatek i bolest našim hrdinům. Kuu se pomaličku seznamuje s jednotlivými anděly a začne v ní lomcovat ochranitelský pud, když vidí, jak se s nimi zachází. Pro ní jsou to přece jen živé bytosti, s nebeskou krásou a lidským srdcem. Příběh si hraje s osudy hlavních hrdinů, křehkých andělů i normálních lidí. Kyoshiro jde tvrdě za svým cílem, nehledě na to, že zničí i věrnou Setsunu. Naštěstí mají jeho sourozenci odlišné plány. A jelikož jsou všichni andělé poddaní svým vlastníkům, musí v sobě drtit vlastní city a bojovat proti sobě. Láska Kuu ke Kyoshirovi začíná den co den růst a zatímco Kyoshiro si to užívá, Setsuna to z povzdálí sleduje. Brzy se přivalí i další klíčová postava, která všem a hlavně Kyoshirovi vytře zrak. Jak tahle válka mezi anděly a lidmi skončí? Krásná je představa, že by se nebeské a pozemské bytosti spojily a společně porazili ďábla.
Názor: Tak na tohle anime jsem si brousila zuby od okamžiku, kdy mi jeden kamarád řekl, že budou recyklovány postavy z Kannazuki No Miko. Konečně vyšel první díl a opravdu mě zaujal, mecha už mi z dřívějška tolik nevadila a děj vypadal opět velice originálně. Je jasné, že Kyoshiro To Towa No Sora bude přísně srovnáváno s Kannazuki No Miko a je na každém, co se mu bude líbit víc. Je ale fakt, že skupina Kaishaku má jistý charakteristický styl pro tvorbu svých děl. Opět se mi naježily všechny chlupy, když jsem viděla přesládlou, hloupoučkou, umělou hlavní hrdinku, co si sama neumí zavázat tkaničky spárovanou s jednou tolik horším ignorantem hlavním hrdinou. Ale jelikož mě natolik zaujala kombinace křehkých bytostí, jako jsou andělé v podání s roboty, princi a s princeznami, vyjádřená nádhernou kresbou, vydržela jsem do konce. Ale žádná sláva teda, všude vykukují velké nedostatky. Navzdory tomu, stejně toho jen nemůžete nechat, něco vás na tom zaujme a drží vás (u mě to něco bylo, že jsem čekala, kdy ta husa Kuu s tím idiotem Kyoshirem konečně odejdou na onen svět). Určitě to není špatné, řekla bych snad i návykové a možná si vybrousíte i psychičku. Takže pokud se vám líbilo KnM, určitě se vrhněte i na Kyoshira. Aspoň budete mít zkušenost^^.

Kannazuki No Miko

2. února 2008 v 11:47 | Anh |  Anime & Dorama
Název: Kannazuki No Miko/Kannaduki No Miko/Pristess of theGodless Moon
Autor: Kaishaku
Rok vydání: 2004
Počet dílů: 12
Žánr: Shounen, Mecha, Romantika (Shoujo ai), Akce, Síly (magie)
"Dvě půvabné dívky. Jedna byla obdařena sílou a krásou Slunce, druhá Měsíce. Stačí jeden vzájemný pohled a v obou dívkách se spustí lavina touhy, něhy a horoucí vášně. Jedna pro druhou je anděl a taky ďábel. V jejich čisté lásce však něco stojí…"
Bez robotů, kteří doprovázejí celý seriál by z toho mohla být obyčejná milostná zápletka mezi dvěma kněžkami, jejichž lásce stíní jeden z princů na bílém koni. Jenomže zde vládnou roboti a proto je celý seriál pomíchaný s kněžským uměním a s budoucími mechy.
Středem dějství by měly být dvě dívky. Bohatá kráska Himemiya Chikane s velkým srdcem a mnoha talenty. Na druhéstraně nenápadná křehká a taky hodně sladká a ostýchavá Kurusugawa Himeko. Podle mě je ale hlavní hrdinkou pouze Himeko. Když se Himeko a Chikane potkají, okamžitě je zaplaví vlna velkého citu. Taky je zde pohledný boháč Oogami Souma, jehož srdce patří Himeko, kterou zná už od dětství. Mezi ní a Soumou to taky dost jiskří a Himeko se ocitá mezi dvěma ohni, přesto má k jednomu blíž a včas si to uvědomí. Chikane a Souma jsou dvě hvězdy školního dvora a všichni by je rádi viděli spolu, bohužel to není možné.
Himeko by tak strávila obyčejný život v krásném prostředí v panenské přírodě, se zvířátky a srdečnými lidmi. Její život se však otočí o 180° když potká Chikane se Soumou. Oba ji dali přátelství a dosud nepoznaný pocit bezpečí, ačkoliv má svou kamarádku Makoto. Další obrátka, tentokrát mnohem prudší nastane, když se ukáže pravá totožnost obou dívek. Himeko je reinkarnací Sluneční (Solární) a Chikane Měsíční (Lunární ) kněžky.
Stejně jako v minulém životě je jejich nynější nepřítel Orochi , který chce zničit kněžky a svět, jež obě dívky tolik milují. Objeví se přesně v den jejich 16. narozenin. Má pod vládou své malé poskoky, avšak žádný z nich se nedá označit za zlého, všichni toho kdysi hodně prožili. Mezi členy Orochiho družiny patří také Tsubasa, pravý bratr Soumy. A aby toho nebylo málo, v samotném Soumovi dřímá Orochiho síla. Ten se však jeho nadvládě vzpírá už kvůli lásce k Himeko. A tak musí obě dívky začít bojovat a využít svou plnou moc. Přitom však dojde k odhalení mnoha tajemství z minulosti, nastanou zvraty v přítomnosti a ty budou ovlivňovat budoucnost. Obě dívky podstoupí těžkou zkoušku, ovšem závisí jen na nich, jestli ji zvládnou. Boj mezi roboty může začít.
Mimo ohromujících bojů mezi roboty klaďáky a záporáky, rostě láska mezi Soumou+Himeko+Chikane. Objeví se i několik jiných postav, které budou v seriálu chvíli udávat tón.
Názor: Hodnotila bych Kannazuki za průměrné anime. Hlavním důvodem je mimo přesládlé a dokonalé hlavní hrdinky, která kazí celý seriál, taky to, že krásný souboj v historickém duchu předělali na kombinaci s roboty. Když si ale člověk zvykne, pak už mu to tolik nevadí a může mu to přijít nápadité a originální. Pak mu ale může začne lézt na nervy Himeko. Ostatní postavy jako by vedle ní stály jen pro zesílení jejího sladkého charakteru (A to že jí miluje i jeden z úhlavních nepřátel je už vrchol všech vrcholů). Proti grafice a hudbě nemůžu nic namítat a hlavní myšlenka, pro tvorbu tohoto anime mi přišla nádherná, poutavá a taková, řekla bych i návyková. Škoda, že to pak trochu zpackali. Ale podívat se to zase jo. Je to občas směšné, občas trapné, občas napínavé a taky dojemné. Všechno se rytmicky pohupuje a to tak, že dosahuje průměru.

Řetězák - móda

2. února 2008 v 11:14 | Anh |  Watashi No Sekai
Tak jsem se rozhodla hodit sem nějaký ten řetězák, zrovna ten typ, který se mi docela líbí. Nechci tu dělat colorfulkový, řetězákový a bleskovkový blog (ač jsou některé tyto blogy super), ale opravdu, takový řetězáček není vůbec na škodu=)
Máš rád/a módu?
Ale jo, v některých směrech.... ale určité výstřelky bych nejradši ani neviděla.
Jakej styl máš nejradši?
Mně se hroooozně líbí lolita móda.. především wa-lolita, ale na nošení tohoto stylu nemám odvahu. Jinak "pohoda" styl=)
Co je v tvým šatníku nej?
Nejvíc? Tak trička, různých barev=) a co je pro mě nejlepší.. záleží na náladě=D
V čem se cítíš pohodlně?
V tričku a volných kraťasech
V čem se cítíš sexy?
Nikdy jsem se nesnažila vypadat sexy, takže nevím=)
V čem by si nikam nešel/a?
Nevím, asi v nějakém módním kýči
Nosíš rád/a doplnky?
Anoo, ale trpím jejich nedostatkem...
Kde nakupuješ?
^^ u maminky
Koupil/a sis něco u Tamanu?
Samozřejmě, 9/10 mého oblečení je od TAMANŮ=))
Záleží ti na botech?
Ani ne
Jaké botky nosíš nejradši?
Cukle, tenisky
Koupil/a sis něco tento týden na sebe?
Ne, ale tenhle týden mám s kámoškou v plánu vtrhnout a vyplenit mamčin obchod

Jak často nakupuješ?
Když se mění roční období a když mám prostě pocit, že musím
Máš rád/a nakupování?
Jop
Kolik běžně utrácíš?
Aritmetický průměr nepočítám
Máš nějaký modní vzor?
Ne
Líbí se ti co nosí tví příbuzní?
Jo, u některých obzvlášť
Líbí se ti co nosí tví kamarádi?
Za nikoho jsem se ještě stydět nemusela a už vůbec ne kvůli hadrům
Kritizuješ je někdy?
Jen těm nej říkám úplnou pravdu
Pochválíš je někdy?
To se musí=)
Víš z jakého blogu je tento ,,módní" řetězák? :
Nevím, kdo ho vytvořil, ale tenhle mám od Kájušky=)
Napiš 5 lidí co mají pokračovat:
Kdokoliv bude chtít=)