Kannazuki No Miko

2. února 2008 v 11:47 | Anh |  Anime & Dorama
Název: Kannazuki No Miko/Kannaduki No Miko/Pristess of theGodless Moon
Autor: Kaishaku
Rok vydání: 2004
Počet dílů: 12
Žánr: Shounen, Mecha, Romantika (Shoujo ai), Akce, Síly (magie)
"Dvě půvabné dívky. Jedna byla obdařena sílou a krásou Slunce, druhá Měsíce. Stačí jeden vzájemný pohled a v obou dívkách se spustí lavina touhy, něhy a horoucí vášně. Jedna pro druhou je anděl a taky ďábel. V jejich čisté lásce však něco stojí…"
Bez robotů, kteří doprovázejí celý seriál by z toho mohla být obyčejná milostná zápletka mezi dvěma kněžkami, jejichž lásce stíní jeden z princů na bílém koni. Jenomže zde vládnou roboti a proto je celý seriál pomíchaný s kněžským uměním a s budoucími mechy.
Středem dějství by měly být dvě dívky. Bohatá kráska Himemiya Chikane s velkým srdcem a mnoha talenty. Na druhéstraně nenápadná křehká a taky hodně sladká a ostýchavá Kurusugawa Himeko. Podle mě je ale hlavní hrdinkou pouze Himeko. Když se Himeko a Chikane potkají, okamžitě je zaplaví vlna velkého citu. Taky je zde pohledný boháč Oogami Souma, jehož srdce patří Himeko, kterou zná už od dětství. Mezi ní a Soumou to taky dost jiskří a Himeko se ocitá mezi dvěma ohni, přesto má k jednomu blíž a včas si to uvědomí. Chikane a Souma jsou dvě hvězdy školního dvora a všichni by je rádi viděli spolu, bohužel to není možné.
Himeko by tak strávila obyčejný život v krásném prostředí v panenské přírodě, se zvířátky a srdečnými lidmi. Její život se však otočí o 180° když potká Chikane se Soumou. Oba ji dali přátelství a dosud nepoznaný pocit bezpečí, ačkoliv má svou kamarádku Makoto. Další obrátka, tentokrát mnohem prudší nastane, když se ukáže pravá totožnost obou dívek. Himeko je reinkarnací Sluneční (Solární) a Chikane Měsíční (Lunární ) kněžky.
Stejně jako v minulém životě je jejich nynější nepřítel Orochi , který chce zničit kněžky a svět, jež obě dívky tolik milují. Objeví se přesně v den jejich 16. narozenin. Má pod vládou své malé poskoky, avšak žádný z nich se nedá označit za zlého, všichni toho kdysi hodně prožili. Mezi členy Orochiho družiny patří také Tsubasa, pravý bratr Soumy. A aby toho nebylo málo, v samotném Soumovi dřímá Orochiho síla. Ten se však jeho nadvládě vzpírá už kvůli lásce k Himeko. A tak musí obě dívky začít bojovat a využít svou plnou moc. Přitom však dojde k odhalení mnoha tajemství z minulosti, nastanou zvraty v přítomnosti a ty budou ovlivňovat budoucnost. Obě dívky podstoupí těžkou zkoušku, ovšem závisí jen na nich, jestli ji zvládnou. Boj mezi roboty může začít.
Mimo ohromujících bojů mezi roboty klaďáky a záporáky, rostě láska mezi Soumou+Himeko+Chikane. Objeví se i několik jiných postav, které budou v seriálu chvíli udávat tón.
Názor: Hodnotila bych Kannazuki za průměrné anime. Hlavním důvodem je mimo přesládlé a dokonalé hlavní hrdinky, která kazí celý seriál, taky to, že krásný souboj v historickém duchu předělali na kombinaci s roboty. Když si ale člověk zvykne, pak už mu to tolik nevadí a může mu to přijít nápadité a originální. Pak mu ale může začne lézt na nervy Himeko. Ostatní postavy jako by vedle ní stály jen pro zesílení jejího sladkého charakteru (A to že jí miluje i jeden z úhlavních nepřátel je už vrchol všech vrcholů). Proti grafice a hudbě nemůžu nic namítat a hlavní myšlenka, pro tvorbu tohoto anime mi přišla nádherná, poutavá a taková, řekla bych i návyková. Škoda, že to pak trochu zpackali. Ale podívat se to zase jo. Je to občas směšné, občas trapné, občas napínavé a taky dojemné. Všechno se rytmicky pohupuje a to tak, že dosahuje průměru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beldaran Beldaran | Web | 2. února 2008 v 13:06 | Reagovat

Víc než celá Himeko mě iritovali ti roboti. Koho jenom napadlo je tam nacpat? KnM bylo první anime, které jsem viděla na internetu a taky první shoujo-ai a mělo určité kouzlo. Jo, mohlo být i lepší, ale stejně ho mám ráda. I když některé postavy by bylo nejlepší vzít sekerou po hlavě XDD (Souma, Souma!!!)

2 Anh Anh | 12. února 2008 v 13:03 | Reagovat

Pro mě to bylo 2. anime co jsem si zase stáhla a taky první shoujo ai=D.. Jo, prostě mistři Kaishaku a ti jejich hlavní hrdinové, to je fakt něco. Ovšem vždycky tam daj něco, co člověka k obrazovce připoutá a zůstane koukat=D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama