Kareshi Kanojo No Jijou

12. února 2008 v 12:35 | Anh |  Anime & Dorama
Název: Kareshi Kanojou No Jijou/His and her circumstances
Studio: GAINAX
Rok vydání: 1998-1999
Počet dílů: 26
Žánr: Romantika, Komedie, Ze života, Školní, Drama
"Jeho a její záležitost. Je jeho záležitostí, že si ona vytváří masku krásné, chytré a dokonalé dívky. Je její záležitostí, že on nosí masku mírného, rozvážného a jemného člověka. Je jejich záležitostí, že se setkají, zrovna ve chvíli, když oba své nepravé já odloží, jejich záležitostí je jejich upřímná láska."
Představte si svou třídu, bleskově proleťte všechny spolužáky… tak který z nich je ten nejzářivější, neoblíbenější a zkrátka nejdokonalejší? A napadlo vás, že se za tou perfektní fasádou může schovávat obyčejný člověk s mnoha nedostatky a že se veřejnosti ukazuje tak, jak ukazuje, protože zkrátka musí?
V jedné takové třídě se odehrává naše perfektní anime. Krásná, kultivovaná, nadaná, půvabná, přirozeně inteligentní - takto se jeví naše hlavní hrdinka Yukino Miyazawa všem svým spolužákům. To stačí. Všichni ji zbožňují. To, že se doma chová jako blázen, dře dnem i nocí, aby dostávala výborné známky a že ve skutečnosti není vůbec tak půvabná, nikdo neví a nikdo se po pravdě ani nepídí. A proč to dělá? Protože jí pochvaly táák těší.
A její úhlavní Souichirou Arima - skvělý, brilantní, gentlemanský, chytrý… zkrátka princ na bílém koni, na sebe chtě nechtě přitahuje veškerou pozornost nejen dívčího osazenstva. No prostě k vzteku! Její královská pozice je v ohrožení a její odpor k Aramovi roste. Jenže na rozdíl od Yukino opravdu tak Arima vychován je. A co nastane? Arima se do potrhlé Yukino zamiluje.
A tak se jednoho slunného dne vydá bez ohlášení k Yukinodomů pod záminkou, že ji chce jen půjčit CD. A právě tento den Arima odhalí pravou identitu své krásky. Samozřejmě toho využije a nenápadně ji začne na hlavu házet všechny své domácí úkoly, jejichž splnění ji mají zachránit od potupného výsměchu spolužáků. Yukino nezbývá tedy nic jiného než dřít celé dny nejen za sebe ale i za - jak se v jejich očích jeví - pitomého a namyšleného Arimu. Brzy toho všeho vydírání má ale dost, praští s tím před klukovými vyděšenými zraky a s brekem opustí třídu.
Po nějaké té honičce se náš hrdina přizná, že tohle všechno dělal, aby mohl být Yukino nablízku. A takhle začíná první zpověď v tomto anime. Že jich bude ještě dost ze všech stran, na to vemte jed. Yukino se stává jedinou, kdo bude znát Arimovu druhou tvář, Arima je jediný kdo zná pravou trhlou Yukino. Samozřejmě, že se do sebe bláznivě zamilují, což taky nikomu divné nepřijde - nejoblíbenější dívka a nejoblíbenější kluk na škole. Jednoduše kakkoi! Jenže mohou oba dlouho vydržet se takhle přetvařovat? Možná je načase být obdivován za to, co skutečně jsou.
Taky stojí za to zmínit se o jejich rodinách a přátelích. Těmi opravdovými na začátku není nikdo, jen oni sobě navzájem. A tak, ačkoliv se oba horoucně zbožňují, přece jenom jim něco chybí. A ten někdo nebo těch více někdo se objeví relativně brzy a my se opět můžeme těšit na barvitou nadílku veselých charakterů. Autoři nejsou jednotvární a každému dají dostatečný prostor se ukázat. A že to všechno bude stát za to, vám můžu odpřísáhnout. Ale to, jak to s nimi a jejich láskami, které budou muset taky něco snést, aby byly ještě silnější a pevnější, bude dál vám prozradí další díly. =)
Názor: KareKano je moje letní anime - pohoda, žádná škola, sranda, teplo - správný čas na toto moje milované anime. Ani nevím, kde začít opěvovat. Vždycky když si na něj vzpomenu úplně dokonale se mi vybaví to léto, jak jsem seděla před počítačem (no já vím, že to není ideální způsob jak trávit prázdniny) a válela se smíchy po zemi. A to doslova. Co se týká komedií jsem velmi velmi náročná a nějaké klišé a ecchi pantsu u mě nemá cenu ani zmiňovat. Ovšem to bylo víc, než bych očekávala. Některé scény se mi vybavovaly i u rodinné večeře, což byl dobrý důvod pro rodiče označit mě za blázna. Když ono to fakt nemělo skoro chybu. Charaktery bezvadné, prostě paleta plná barev, přičemž se žádná z nich nemíchá s druhou. Hudba byla ta paleta a grafika je to poslední co řešit. Možná trochu starší ale velmi líbivá. No abych se tím rozplýváním nepředávala, autoři jistě s vytříbeným smyslem pro humor, to ale někdy trochu přetáhli. Takže vás bohužel třeba díl, kde jsou všechny postavičky jakoby ručně kreslené a přilepené na špejli, nemine. To anime se při posledních dílech moc vážně brát nedá, ale nenechejte si tuhle zlatou truhlu ujít. Jsem si jistá, že to pro vás bude nezapomenutelný zážitek stejně jako je pro mě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beldaran Beldaran | Web | 14. února 2008 v 19:02 | Reagovat

Je to tedy kouzelně napsané. Musím se na to mrknout, až bude chvíle na romantiku.

2 Anh Anh | 18. února 2008 v 17:31 | Reagovat

Arigatou. víš, jak člověka potěšit XD... jj, KareKano doporučují přední sledovači romantických komedií XD

3 Beldaran Beldaran | Web | 20. února 2008 v 22:56 | Reagovat

Beldaran bere všechno, od romantiky přes krvavé trihlery až k mahou shoujo.

4 Taiyou-chan (Gabka) Taiyou-chan (Gabka) | Web | 25. července 2008 v 20:36 | Reagovat

No když si představím anši slečnu nejdokonalejší...tak to rozhodně nedělá že musí, ale že chce :( Jinak jako hned po přečtení úvadu mě zalil příjemný pocit, že jsem anšla další anime, které shlédnu, protože tohle (aspoň podle tvé recenze :D) vážně stojí maximálně za to..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama