Kyoshiro To Towa No Sora

2. února 2008 v 12:35 | Anh |  Anime & Dorama
Název: Kyoshiro To Towa No Sora/ /Kyoshiro a věčná obloha
Studio: TNK
Rok vydání: 2007
Počet dílů: 12
Žánr: Romantika, Fantasy, Mecha, Drama, Shounen
"Uprostřed velké rozkvetlé zahrady sedí malá dívenka. Nekonečně dlouhé vlasy jí splývají podél narůžovělých tvářiček. V ruce drží kytici z barevných a voňavých kvítků. Před pomněnkovýma očima se najednou objeví krásný princ. Podá princezně ruku a řekne 'Pojďme…spolu.' "
Už u openingového klipu vás může ledacos překvapit. Třeba dvě povědomé krásky ze seriálu Kannazuki No Miko. Že by druhá řada toho populárního shoujo ai? Ale kdeže. Pánům Kaishakům se jen zachtělo udělat nový seriál a použili do něj osvědčené postavy ze svého staršího díla.
Tentokrát místo hlavní hrdinky zaujímá Shiratori Kuu. Je to sladká dívka se spousty ideálů, snů a stále čeká na svého prince, se kterým se v dětství setkala. Jednoho krásného jarního dne přijde do jejich velkolepé školy nový student. Pohledný Aiyanokoji Kyoshiro, který Kuu okamžitě rozbuší srdce. Dokonce v něm na chvíli vidí i svého prince z dětství, kterému dennodenně imaginárně posílá dopisy (hází je ze skály), kde líčí nové zážitky a shrnuje vše, co se jí stalo.
Kyoshiro hraje na housle okouzlující skladbu a tím k sobě přivábí zástupy poblázněných dívek, včetně naivní Kuu. Už to vypadá na velké vyznání lásky, když v tom jí Kyoshiro prudce roztrhne uniformu a tím zahanbí před spolužačkami. Vyděšená Kuu uteče na střechu. Tentokrát ji vyruší ze vzlykání cinkání rolniček. Její pohled se zastaví na postavě krásné zlatovlasé dívky, kterou Kuu přirovná k princezně. Ta však zmizí stejně tak rychle, jako se objevila. Druhé setkání s onou zlatovláskou přinese i zklamání, když ji spatří v náruči Kyoshira, jak se láskyplně líbají. Její útěk tentokrát přibrzdí malá holčička na hlavě s kočičími oušky, která z její kamarádky Kozue něco vysává. Už se ona upovídaná kočičí dívka chystá smlsnout si na Kuu, ale v tom je zastavena onou princeznou, která Kuu elegantně zachrání. O zbytek školy se už postará školní Mobile Morality Unit v čele s Ogami Jinem (Moje pozn. Náš kocourek Oogami Souma z KnM).
A tak začíná další válka mezi roboty. Na zemi existují čtyři nadpřirozeně krásné a nezničitelné dívky zvané, jako "Absolutní Andělé" , které byly před několika lety uměle stvořeny Aiyanokoji Kazuyem. Tento muž je milovaný bratr Kyoshira, na kterého nedá dopustit. V Kyoshirových očích byl totiž nejlepší lidská bytost na téhle planetě, která obětovala život pro spásu světa před absolutními anděly. Proto je teď Kyoshiro na cestě jejich zničení, aby tak zlikvidoval to, kvůli čemu jeho bratr umřel.
Absolutní andělé ovládají roboty, kteří jsou jejich součástí. Všichni mají na těle znak, jehož umístění odpovídá části robota, kterou ovládají. Jelikož nejsou lidé, potřebují dodávat energii, aby mohli bojovat v plné síle. Tuto energii dostávají od lidí ve formě dlouhých polibků, protože právě lidi jsou zdrojem absolutní many, oné energie, která andílky pohání kupředu.
Jeden z andělů je Setsuna , zvaná jako Moment Snu, ovládá pravou ruku Kurausorasu (Claiomh Solas). Právě Setsuna je zmiňovaná kouzelná kráska, kterou Kuu viděla v objetí s Kyoshirem. Setsuna není ale žádná princezna, jako spíš Kyoshirův meč. Je ale mrzuté, že jen meč. Kyoshiro ji jinak docela ignoruje a používá ji jen, jak se mu hodí. Ale Setsuna si jednání, jako s kusem hadru nechává líbit. Koneckonců, celá její bytost i srdce jemu patří.
Další je to upovídané kočičí dítě. Tarurotte (moje pozn. Určitě nezapřete podobnost s Nekoko z KnM) jinak známá jako Tarurotte sjednocených planet. Naše kočička ovládá nožičky a její rudý robot se nazývá Bataraz (Badorasu). Tarurotte patří Sojiro Aiyakojimu. Je to další bratr Kyoshira, který má opravdu zlaté srdce. Spolu s kočičkou tvoří velice povedenou dvojku.
Mezi nezlomné Anděly patří v neposlední řadě i Kaon (Moje pozn. Ano! Konečně Chikane z KnM a musím říct, že v mnohem lepším podání). Je to meč levé ruky. Její bytost je spjata s robotem Murakumo. Taky známá, jako Měsíční Spirála. Kaon patří Aiyanokoji Mika, nejstarší sestra Kyoshira, která je ředitelkou tajuplné Čarodějnické dívčí akademie. Obklopují ji řady hezkých dívek, které ji obdivují a tak nemá Mika o milenky nouze. Jenže Mika je ve skutečnosti vášnivě zamilovaná do svého meče Kaon a proto, aby si ji u sebe udržela je schopna docela děsivých věcí. Kaon zdaleka její city neopětuje. Její srdce patří Himiko (Moje pozn. A máme tady Himeko z KnM). Himiko Kaon zbožňuje celým svým tělem i duší a svoji lásku neskrývá. Naneštěstí je podřízená Mika, která toho ze žárlivosti využívá a všelijak se snaží ty dvě od sebe rozdělit.
A kde máme posledního andílka, pověstného Migingjord? Ten se ukáže velice brzy a způsobí všelijaký zmatek i bolest našim hrdinům. Kuu se pomaličku seznamuje s jednotlivými anděly a začne v ní lomcovat ochranitelský pud, když vidí, jak se s nimi zachází. Pro ní jsou to přece jen živé bytosti, s nebeskou krásou a lidským srdcem. Příběh si hraje s osudy hlavních hrdinů, křehkých andělů i normálních lidí. Kyoshiro jde tvrdě za svým cílem, nehledě na to, že zničí i věrnou Setsunu. Naštěstí mají jeho sourozenci odlišné plány. A jelikož jsou všichni andělé poddaní svým vlastníkům, musí v sobě drtit vlastní city a bojovat proti sobě. Láska Kuu ke Kyoshirovi začíná den co den růst a zatímco Kyoshiro si to užívá, Setsuna to z povzdálí sleduje. Brzy se přivalí i další klíčová postava, která všem a hlavně Kyoshirovi vytře zrak. Jak tahle válka mezi anděly a lidmi skončí? Krásná je představa, že by se nebeské a pozemské bytosti spojily a společně porazili ďábla.
Názor: Tak na tohle anime jsem si brousila zuby od okamžiku, kdy mi jeden kamarád řekl, že budou recyklovány postavy z Kannazuki No Miko. Konečně vyšel první díl a opravdu mě zaujal, mecha už mi z dřívějška tolik nevadila a děj vypadal opět velice originálně. Je jasné, že Kyoshiro To Towa No Sora bude přísně srovnáváno s Kannazuki No Miko a je na každém, co se mu bude líbit víc. Je ale fakt, že skupina Kaishaku má jistý charakteristický styl pro tvorbu svých děl. Opět se mi naježily všechny chlupy, když jsem viděla přesládlou, hloupoučkou, umělou hlavní hrdinku, co si sama neumí zavázat tkaničky spárovanou s jednou tolik horším ignorantem hlavním hrdinou. Ale jelikož mě natolik zaujala kombinace křehkých bytostí, jako jsou andělé v podání s roboty, princi a s princeznami, vyjádřená nádhernou kresbou, vydržela jsem do konce. Ale žádná sláva teda, všude vykukují velké nedostatky. Navzdory tomu, stejně toho jen nemůžete nechat, něco vás na tom zaujme a drží vás (u mě to něco bylo, že jsem čekala, kdy ta husa Kuu s tím idiotem Kyoshirem konečně odejdou na onen svět). Určitě to není špatné, řekla bych snad i návykové a možná si vybrousíte i psychičku. Takže pokud se vám líbilo KnM, určitě se vrhněte i na Kyoshira. Aspoň budete mít zkušenost^^.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beldaran Beldaran | Web | 2. února 2008 v 13:11 | Reagovat

Tak na tohle anime se chystám opravdu dlouho. Vypadá docela zajmavě, i když jak si pamatuji na roboty z KnM, tak ti mě zase budou pěkně štvát.

Mimochodem, myslím, že ve francoužštině znamená "kuu" (jak se to píše nevím, ale takhle se to vyslovuje) krávu XDD Nedalo mi to, abych to sem nenapsala:))

2 Anh Anh | 12. února 2008 v 13:01 | Reagovat

Fakt? XD... no tak musím uznat, že tohle je hláška týdne XD.. sedí to jak vyšité, teda s tím, že kráva je lepší než ona

3 kika kika | Web | 7. prosince 2008 v 19:03 | Reagovat

super blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama