Paradise Kiss

1. března 2008 v 12:06 | Anh |  Anime & Dorama
Název: Paradise Kiss/ParaKiss/Rajský polibek
Studio: Madhouse Production
Rok vydání: 2005
Počet dílů: 12
Žánr: Romance, Ze života, Drama
"Už vás taky někdy ťuklo, v jakém stereotypním světě se pohybujete? Celý den sedět ve škole nebo v práci, pak se jde domů, načmárají se úkoly, večeře, spánek a na druhý den se to samé opakuje. Vlastně víte, co děláte, ale nevíte proč. Sami se hledáte a s tím i svůj cíl. Jenže ten se schovává kdesi v mlze daleko od vás…"
Být studentkou na výběrové škole je pro Yukari Hayasaka jediná chlouba. Celý den tráví učením a přípravou na přijímačky na výšku. Vlastně netuší proč se tak dře, když ví že není žádný studijní typ a žene se tam jen kvůli mámě, která ji drží pěkně zkrátka a dohlíží na její studium. Zatímco ona maká a výsledky jsou nulové, její malý otravný brácha je šíleně inteligentní a tak i velkou pýchou mámy. Celých osmnáct let se protlouká životem, nic speciálního se ne a ne stát a svět, v němž žije se jeví jako prázdný a nenaplněný. Přála by si něco velkého dokázat, problém však nastává, když zjišťuje, že vůbec neví kudy směřovat.
Všechno se ale obrátí vzhůru nohama, když potká podivnou partu lidí, kteří ji navrhnou stát se ikonou jejich módní značky Paradise Kiss, protože Yukari je opravdu výjimečná kráska. Samozřejmě váhá, ale nakonec svolí a za zády vlastní matky - která kdyby se to dověděla, utrhla by jí zcela jistě hlavu - se začne připravovat na velkou soutěžní módní přehlídku. Pomalu nachází svůj životní cíl a maluje si svojí budoucnost v roli úspěšné modelky, i když si ze začátku teda moc nevěří. Své plány však drží pěkně pod pokličkou a nechává se raději vést.
Ona parta podivínů se pro ni stane druhou rodinou. Prvněse docela brutálním způsobem setká s Arashim, který v ní našel budoucí modelku jejich značky. Není divu, že od něj Yukari rychle utekla, jelikož sicherka s níž má propíchnutou pusu, řetězy a všelijaké pearcingy a tattoo tvoří základní image jeho osoby. Jinak si jej člověk oblíbí pro jeho pohodářskou povahu. Druhý člověk, do něhož vrazí je vysoká elegantní žena Isabella s velice originálním make-upem. Isabella skrývá malé tajemství, které sdílí jen se svými nejbližším přáteli, včetně Yukari. Jinak se o každého stará, je precizní a milá. Důležitou roli zastává malý růžový andílek Miwako. Člověk by této nevinné tvářičce typoval tak na dvanáct let, ovšem jen do té doby, než ji Yukari načapá při sexuálních hrátkách s Arashim. Její dětská a přecitlivělá povaha by ale prvnímu dojmu mohla odpovídat. Poslední člen, gentleman - pan nevyzpytatelný - George zaujímá místo návrháře a šéfa ParaKiss. S ním Yukari pozná skutečné kouzlo první lásky a doslova jí z očí strhne představu o dokonalém princi, o němž dosud snila v podobě spolužáka Tokumori. Všichni tady studují na umělecké škole Yaza a právě tato škola pořádá onu soutěž, kvůli níž dřou dnem i nocí. Jejich dílna - ateliér - se nachází kdesi na nenápadném místě ve sklepě, normálně připomíná bar.
Yukari se ve společnosti těchto lidí, kde jí neřeknou jinak než Carrie nebo Caroline, cítí přirozeně a příjemně, jenže v pozadí stojí krotitelka mamka, která o práci v modelingu nechce ani slyšet a na poučenou jí uštědří několik ran. Jenže teď, když už našla důvod proč se v životě snažit, se jen tak nevzdá a před našima očima se z poslušné Carrie stává dospělý člověk, který má jasno
ve svých cílech a plánech. Jasně občas může zaškobrtnout, ale od toho jsou tu přátelé, George i spolužák Tokumori, který bude chvíli mávat s osudem Miwako a Arashiho. Práce jako modelka ji přinese i přátelství s novými sympatickými lidmi a tady platí "Nesuď knihu podle obalu." I její rodina se bude muset smířit s jejím novým povoláním. A konečně i láska s Georgem jí ovlivňuje a přece se říká, že zamilovaný člověk je schopný šílených věcí.
Názor: Ať hledám, jak hledám, nemůžu najít vhodné přídavné jméno, které by mohlo vyjádřit nádheru a osobitost tohoto seriálu. Určitě se řadí mezi moje nejmilejší. Ani bych nevěřila, jak mi může být anime tak blízko. Každičký díl jsem doslova zhltla a vždycky jsem z něj vyklepala to nejlepší. Ačkoliv tu není žádná akce, války s mimozemšťany ani čáry máry, co by vás nutily sedět přilepené u monitoru a pomalu ani nedýchat, nadchne vás svou realističností a opravdovostí. Nic není přibarvené, všechno se může stát. Charaktery postav se vyšplhaly maximálně vysoko a klidně se v nějaké můžete najít. Ze všech sálá opravdová lidskost, jsou barvité a sympatické, čehož si neuvěřitelně cením. Výtvarné provedení se určitě liší od klasických anime, řekla bych netradiční, ale velice líbivé a opět se více přibližuje reálu. Jak říkám, všechno zapadá, všechno pěkně klape v rytmu úžasné opeingové i endingové hudby. Jestli hledáte něco opravdového, bohatého a chcete se na chvíli zbavit všech těch kouzel a zbraní, sáhněte po ParaKiss, ručím za to, že si ho zamilujete^_- .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beldaran Beldaran | Web | 1. března 2008 v 12:50 | Reagovat

Nádherně jsi ho popsala, souhlasím s každým slovem.

2 Anh Anh | 2. března 2008 v 18:57 | Reagovat

Arigatou -^^- fakt, že ParaKiss bylo úžasné adost mě vzalo, teď stahuju Nanu od té samé autorky, možná jsi viděla, pak zase dám zprávu, jaké to je, ale z ukázek byhc řekla, že dooost dobré=)

3 Beldaran Beldaran | Web | 2. března 2008 v 20:20 | Reagovat

Nanu jsem ještě pořád neviděla, ale těším se na ni od chvíle, co jsem viděla ParaKiss. To anime bylo úchvatné. Musím dokoukat většinu restů než se pustím do nějakých novinek, jinak bych rozkoukala mraky anime a nikdy žádné nedokončila. V tomhle jsem úplně příšerná XDD

4 Neko Neko | Web | 3. března 2008 v 14:03 | Reagovat

Tak to je naprosto skvělá recenze na naprosto skvělé anime. Z Paradise Kiss jsem byla unešená - takhle mě vzalo málokteré anime. :) Člověk se do toho tak vžije,

(pozor menší spoil),

že ho pak až vezme závrať, když Yukari vyjde na molo. Se mi až zahoupal žaludek, uah XD

5 Anh Anh | 6. března 2008 v 21:38 | Reagovat

Děkuju moc=)... Jo to jak popisuješ Yukarinin výstup na molo mi připomělo Kaleido Star, též dobrá věc.. ale ParaKiss je opravdu jeden z anime "klenotů"

Bel: Koukám na teď Nanu a opravdu doporučuju, mám za sebou 6 dílů, které se mi dosud stáhly a shltla jsem je na posezení.. fakt doporučuju, zrovna bych řekla, že na toto roční období se to hodí=))

6 Taiyou-chan Taiyou-chan | Web | 25. července 2008 v 18:17 | Reagovat

Yatta, tak tohle je vážně něco pro mněěěě...... miluji to jen tou recenzí :D no já to zkusím a doufám, že můj první dojem mi vydrží ;)

7 Momo Momo | Web | 2. září 2008 v 11:05 | Reagovat

Je to bomba uza super ja tez nevim najst pridavne meno na tento skvost je to vazne moc super tak ako to anime

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama