Duben 2008

Loveless

19. dubna 2008 v 11:56 | Anh |  Anime & Dorama
Název: Loveless
Režisér: Yun Kouga
Rok vydání: 2005
Počet dílů: 12
Žánr: Fantasy, Romantika (shounen i shoujo ai), Drama, Soubojový, Školní
"Existují bytosti, které se označují jako Fighteři. Jejich neobyčejná moc je svázaná k síle Sacrifice. Ty Fighteři ochraňují. Tato dvojice pak stojí proti podobnému páru, tvořen jedinci s podobnými silami. Jaký však mají důvod k boji?"
Na světě žije chlapec, který si vytrpěl víc, než by normální člověk dokázal ustát. A jeho minulost měla dopad na jeho postavení k životu, přátelství a lásce. Tím člověkem je dvanáctiletý kluk, Aoyagi Ritsuka. Nevěří v lásku ani přátelství, nemá rád, když mu ji někdo vyznává, protože cítí, že je vše falešné. Kdysi byl pro něj celým světem jeho bratr Seimei. Chránil ho a miloval jej, avšak ten byl před Ritsukou zavražděn. Pak mu zbyla jen máma, ale ta se zbláznila a svého syna odmítá.
Abych nezapomněla, v tomto světě se rozeznávají dospělí od sexuálně nezkušených oušky a ocáskem. Zkušeným tyto části odpadnou. Ritsuka nastupuje do nové školy. Vytvoří si pověst chladného a netečného kluka, avšak jediná dívka Yuiko se do něj zamiluje natolik, aby byla schopna tvrdit, že by za něj položila život. Jejich učitelka má k velkému úžasu ještě uši i ocas a kvůli tomu taky i mindráky. Jinak je to dobrá a starostlivá duše. Toho dne, kdy Ritsuka vyjde ze školy pozná Soubiho. Pohledný vysoký galán bez uší a ocasu. První šok pro Ritsuku nastane, když mu Soubi oznámí, že se znal s jeho bratrem, na kterého Ritsuka denně vzpomíná. Společně se vydají na procházku. Ritsuka se bojí zapomenutí na výjimečné chvíle a tak cestou pořizuje fotky. Chce vědět víc o smrti svého bratra. Avšak od Soubiho se jen dozví, že za jeho vraždou stojí "Sedmý měsíc". Kdo a proč, to už se nedoví. Druhý šok nastane, když mu Soubi vyzná lásku a políbí ho. Ritsukovi je to nepříjemné.
Navíc se Ritsuka najednou ocitá v jakési podivné dimenzi a na scénu vpadne neznámý kluk a dívka. Představí se jako zástupci "Sedmého měsíce" a vyzvou Soubiho k boji o "Loveless". Tehdy se taky doví, že jeho pravé jméno je "Loveless", nikoli Ritsuka. Ritsuka - tedy Loveless - upřeně pozoruje souboj mezi Soubim a těma dvěma. Zbraní jsou jim kletby. Ritsuka cítí u Soubiho bezpečí.
Seimei - jehož skutečné jméno je "Beloved" - byl pro Subiho sacrifice, Soubi Seimeův fighter. Soubi je jako fighter plně oddaný, poslouchá na SLOVO a za cenu života svého sacrifice ochraňuje. Když ho pak Seimei žádal, předtím než umřel, aby jeho mladšího bratra miloval a chránil, Soubi poslechne. Ritsukovi každým dnem opakuje, miluji tě, skoro to vypadá, že si vlastně sám připomíná svůj slib. Najednou však zjistí, že to co byl příkaz, se najednou jeví jako skutečná láska.
Z Ritsukovi strany je to podobné. Díky Soubimu a své nové kamarádce Yuiko, kterou prvně označil za hloupou, poznává ztracenou důvěru. Jeho oporou se stává i jeho učitelka, spolužák se jménem Yaoi (eh..^^), ačkoliv ten je zamilován do Yuiky, která jeho city zdaleka neopětuje, protože její láskou je Ritsuka, stává se jeho přítelem. Po Seimeově smrti, začal Ritsuka navštěvovat psycholožku. Ta ho má ráda a snaží se mu vysvětlit, že láska není vždy jen bolestivá. Má ho ráda tak moc, že žárlí na jeho kamarádky i Soubiho.
Ritsuka a Soubi se milují a ke konci už to ani jeden z nich
neskrývá. Přesto se Ritsuka někdy utápí v pochybnostech, už kvůli tomu, že Soubi poslouchá na slovo, což je dostatečný důkaz, že jeho láska je nucená. Objeví se několik dalších párů, kteří s nimi budou bojovat. Většinou se milují, jejich poutová síla je pak větší. První dvojice si říká Breathless ("Bez dechu"). Jako další se objeví Sleepless ("Beze spánku"), po té Painless ("Bez bolesti"), následně Zero, dvojice dvou dívek, jež se opravdu zbožňují. Každý z nich má nějaký důvod proč bojovat.
Soubi je stále po boku Ritsuki. Nikdy nedojde ke smrti žádného z bojovníku, to by Ritsuka nepřipustil. A Ritsukovi je v kruhu blízkých přátel opět navrácen úsměv. Proč byl ale Seimei zabit? A jaký je vlastně důvod k boji?
Názor: Přiznávám, že jsem se k Loveless nemohla dokopat. Na druhý pokus jsem u něj byla pečená, vařená. Nevím, asi jsem nepochopila přesně o co tam jde, ale to mě neodradilo, protože jsem byla skoro vším okouzlená. I openingem a endingem, kterému jsem nemohla ze začátku nějak přijít na chuť. Všechny postavy jsou pestré a zvláštní, žádná není fádní a každá má co nabídnout. Po dějové stránce jsem úplně uchvácena krásným příběhem a vztahem mezi fighterem, sacrificem. Fakt, že je klasika, když je hlavní hrdina osamocený a ke konci má spoustu přátel, ale tady je to pojato jinak. Takovým milým a něžným způsobem. Boje jsou krásné. Nejde tam o vyměňování pěstí a rozbíjení nosu. Navíc je během nich krásně poznat vztah mezi fighterem a sacrifice. To znamená, vyznávání beze slov. Prostě si tohle anime nemůžu vynachválit. Určitě koukejte, zanechá ve vás příjemný pocit.

Přátelství (od Gabušky)

16. dubna 2008 v 17:33 | Anh
1. Jsi kamarádská a společenská, nebo spíš uzavřená do sebe a plachá?
Proč by nemohl být člověk uzavřený do sebe taky přátelský a kamarádský? No jinak spíš to druhé, i když mě to někdy mrzí. Ale mezi "svými" se cítím i společenská a kamarádská=).
2.Máš nejlepší kamarádku/kamaráda?
Kamarádek nejlepších mám možná víc, ale jen malinko nejvěrnějších přátel, které opravdu moc miluju. Nejde říct, který z nich je nejlepší, tohle já neumím a nechci rozlišovat.
3.Máš velkou partu přátel, nebo spíš méně těch dobrých a opravdových?
Kamarádů, kterých si moc vážím a rozumím si s nima, určitě dost, ale pustím k sobě nejblíž jen těch pár dušiček.
4.Myslíš si, že tě ostatní berou jako oblíbenou a zábavnou?
Kdo jsou ostatní? Jestli spolužáci, tak bych se divila, kdyby jo. Ale ve třídě se jinak cítím opravdu dobře i bez titulku "oblíbená". Není smích a zábava u mnoha lidí projevem dokonalého porozumnění beze slov?
5.Obětovala bys někdy svého nejlepšího přítele za nějákého kluka nebo jinou kámošku?
NIKDY. To je trochu divná otázka, pak by to asi nebylo přátelství, když by ani nevydrželo vztah s klukem ne? No a nikde není psáno, že musí být jen jeden nejlepší přítel, takže v tom nevidím problém=).
6.Napiš tři své nejlepší kamarády kteří mají blog a můěli by pokračovat:
No nikdo z nich blog nemá, ale byla bych ráda, kdyby na něj odpověděli ti, co tu chodí pravidelně. Třeba i do komentů=). Dík

Nová sezóna I.

14. dubna 2008 v 21:24 | Anh |  Anime & Dorama
Ahojky, dneska tu kupodivu přináším něco i ze světa anime a ne jen sobecky o sobě=). A copak se děje?Noo, rodí se plno nových anime a nemůžou se dočkat, až je budeme hltat přišpendlení u počítače. Co znám skvělou stránku www.fansub.tv , tak vím, kdy začíná nová sezóna a mám docela dobrý přehled o nově vycházejících dílech. Jakože každá anime sezóna jde ruku v ruce s našimi ročními obdobími. Minulý rok jsem propadla stahovací horečce a postahovala si skoro každé anime, které vyšlo nasubované, samozřejmě jsem 3/4 z nich hodila do koše, protože mi zkrátka nesedly. Znáte to?
No a po dlouhém anime půstu jsem si říkala, že když to tak hezky sypou, že bych se na něco mohla kouknout. Už dříve jsem měla vyhlídnuté Vampire Knight, takže když vyšel první díl, neváhala jsem. Z toho jak jsem byla natěšená mi ale zbylo docela i zklamání. Určitě kouknu na další díl, protože něčím mě toto anime prostě přitahuje, ale hlavní hrdinka (která ač není přeslazená neviňoučká dilinka) asi nebude moje favoritka. Stačí, že ji obklopují dva bišonini a je to ten typ potrhlé, uřvané, ale vždycky hodné a správně jednající děvenky. Ale je možné, že si mě ještě získá na svou stranu. Kluci jsou možná pěkní, ale takoví no... už jsem asi vyrostla z období, kdy jsem slintala nad každým hochem s vlasy přes oči a chladným hlasem. Co takhle nějaké to charisma? No uvidíme, jak se to vyvrbí, prozatím od toho neupustím.
Další věcičkou, kterou jsem si stáhla je Itazura No Kiss - pro změnu shoujo. Žádné harem z počítačových her, které je sice dost praštěné a dost nenormální, ale líbí se mi=). Manga vznikla už v roce 1991, což je docela dávno, ale na kvalitě to vůbec neubírá. Hlavní hrdina je sice cool s chladným hlasem, ale umí být i trapný a mít charisma, takže bod navíc. A hrdinka? Je možná na první pohled hloupá, ale zase do sebe něco má. Rozhodně není slaďoučká až z toho zuby bolí, ale ani taková ta, co vždycky má pravdu a je ta zranitelná, ač na povrch stále veselá (viz tetka nahoře). Taková zajímavá holka z nejhorší třídy na škole=). Takže můžu doporučit shoujo fanouškům, i když LoveComu ani KareKano se nevyrovná, alespoň v mých očích. A co vlastně kecám, po dvou dílech nemůžu dělat ukvapené závěry. Jo, co mě docela udivilo nebo co mi spíš přišlo zajímavé je taková ta "zakulacená" grafika z období 1992 a níž promíchaná s moderním stylem, docela působivé. Víc jsem zatím nestahovala... =)
Jo a děj tu radši moc psát nebudu, ani nevím, jestli jsem to z těch prvních pár dílů pochopila=D.
A jinak koukám na Aishiteruze Baby=). Znáte? Jinak opět spíš pro shoujo milovníky, není to sice jen o lásce, ale taky tam hraje prim. Hlavní náplní je spíš dětský vztah k lidem, kteří je vychovají. No zkrátka největší sukničkář a frajírek školy dostane do péče milou pětiletou holčičku, jejíž maminka se někam zdejchla. Můžu říct, že některé pasáže mě pravdu chytly za srdce.
A co vy? Dotčeni novou sezónou? Znám lidi, kteří na vycházející anime prostě vůbec nekoukaj, protože když si pak člověk nějaké anime oblíbí, jen těžko přečkává dlouhé týdny čekání na další nasubované díly=D.

Co je s gravitací?

10. dubna 2008 v 20:59 | Anh |  Watashi No Sekai
Ahoojky lidičky, doufám, že si těchto krásných dnů, provoněných jarem, skvěle užíváte, a že kvetete stejně jako ty sakury (no dobře, na Dubině se tomu sakura fakt říkat nedá, ale chápejte, potřebuju poetický začátek=). Jako záminku a omluvu za delší nepřítomnost tentokrát vytasím s tím, že jsem tu už něco na téma "Platonická láska" psala dobrou půl hodinku. No a co se nestalo? Ano, blog mě odhlásil za delší nepřítomnost. No, takže jsem s tím praštila a teď se zase o obnovu pokouším. Aspoň jsem zase o něco chytřejší.
Ale co to se mnou jaro dělá, to nechápu? Nejenže nekvetu, já vadnu únavou a jde to na mě vidět. Učení mě přibíjí ke stolu a moje pocity jsou v poslední době zmatené. Že bych byla depkový člověk? Nejde o depku, jde jen o to, že jsem se "zamilovala" do někoho, kdo je pro mě nedosažitelný. Ale mám good zprávu, už to není kreslená postavička=D. Jde o jednu krásnou (tedy krásnou charakterově) postavu z jednoho seriálu (fakt o dost lepší, že!), jehož název nebudu kvůli reklamám apod. zveřejňovat=). Podlehla jsem jeho šarmu, jeho milým způsobům, oddanosti, věrnosti, nápomocnosti, citlivosti. Nejde o žádného cool frajera a hezounka, kterému jde bůh ví jak sport, je idolem všech dívek a má vždycky "mega" hlášky. Já tohle vůbec nechci. Aproč to tak prožívám? No jednak jsem rak a jednak se vytrácí gravitace. Tohle jsem ještě nikdy necítila. Já se pořád vznáším a sním a realitu si nechci připouštět. Připustila bych, kdyby tu bylo něco, co by mě drželo. A já létám stále výš a když si uvědomuju, jaké to bude, až spadnu, chce se mi až brečet. A proto radši zavírám oči a vzlétám výš, abych oddálila pád. Nejde jen o tu lásku (i když když si vzpomenu na jeho krásný hluboký pohled a jeho procítěné "Why do you think?" a "I mean I love you more than friends" tak pookřeju), ale i o vztahy v mém životě. Já vím, že žádné tak krásné a čisté vztahy tu nejsou. A nebo je nechci vidět? A vytrácím se? A tak zatímco všichni kolem mě vzkvétají a září, já se potápím hlouběji a hlouběji a blednu, čím dál tím víc toužím být sama se svými růžovými představami a uzavírám se světu. A já vím, že to si nemůžu dovolit. Je to poprvé, co to tak moc prožívám. Kdybych jen byla očarována tou "láskou", cítím, že mi dochází palivo a nemám proč být ráda. Přitom jsem se uměla radovat i z toho, že ostatní dostali kouli=D. Ne to zase ne=D, ale brzy se vzpamatuju! Ty dlouhé majly, na které musím odepsat a dlouhé příspěvky, které sem plánuju dát už nepočkají=). Tak jsem se chtěla podělit se svými "jarními pocity". Nevím, jestli dokážete tyhle věci číst, ale díky, jestli jo. Takhle mám pocit, že jsem to někomu řekla. Taky doufám, že se podělíte o své pocity=).