Loveless

19. dubna 2008 v 11:56 | Anh |  Anime & Dorama
Název: Loveless
Režisér: Yun Kouga
Rok vydání: 2005
Počet dílů: 12
Žánr: Fantasy, Romantika (shounen i shoujo ai), Drama, Soubojový, Školní
"Existují bytosti, které se označují jako Fighteři. Jejich neobyčejná moc je svázaná k síle Sacrifice. Ty Fighteři ochraňují. Tato dvojice pak stojí proti podobnému páru, tvořen jedinci s podobnými silami. Jaký však mají důvod k boji?"
Na světě žije chlapec, který si vytrpěl víc, než by normální člověk dokázal ustát. A jeho minulost měla dopad na jeho postavení k životu, přátelství a lásce. Tím člověkem je dvanáctiletý kluk, Aoyagi Ritsuka. Nevěří v lásku ani přátelství, nemá rád, když mu ji někdo vyznává, protože cítí, že je vše falešné. Kdysi byl pro něj celým světem jeho bratr Seimei. Chránil ho a miloval jej, avšak ten byl před Ritsukou zavražděn. Pak mu zbyla jen máma, ale ta se zbláznila a svého syna odmítá.
Abych nezapomněla, v tomto světě se rozeznávají dospělí od sexuálně nezkušených oušky a ocáskem. Zkušeným tyto části odpadnou. Ritsuka nastupuje do nové školy. Vytvoří si pověst chladného a netečného kluka, avšak jediná dívka Yuiko se do něj zamiluje natolik, aby byla schopna tvrdit, že by za něj položila život. Jejich učitelka má k velkému úžasu ještě uši i ocas a kvůli tomu taky i mindráky. Jinak je to dobrá a starostlivá duše. Toho dne, kdy Ritsuka vyjde ze školy pozná Soubiho. Pohledný vysoký galán bez uší a ocasu. První šok pro Ritsuku nastane, když mu Soubi oznámí, že se znal s jeho bratrem, na kterého Ritsuka denně vzpomíná. Společně se vydají na procházku. Ritsuka se bojí zapomenutí na výjimečné chvíle a tak cestou pořizuje fotky. Chce vědět víc o smrti svého bratra. Avšak od Soubiho se jen dozví, že za jeho vraždou stojí "Sedmý měsíc". Kdo a proč, to už se nedoví. Druhý šok nastane, když mu Soubi vyzná lásku a políbí ho. Ritsukovi je to nepříjemné.
Navíc se Ritsuka najednou ocitá v jakési podivné dimenzi a na scénu vpadne neznámý kluk a dívka. Představí se jako zástupci "Sedmého měsíce" a vyzvou Soubiho k boji o "Loveless". Tehdy se taky doví, že jeho pravé jméno je "Loveless", nikoli Ritsuka. Ritsuka - tedy Loveless - upřeně pozoruje souboj mezi Soubim a těma dvěma. Zbraní jsou jim kletby. Ritsuka cítí u Soubiho bezpečí.
Seimei - jehož skutečné jméno je "Beloved" - byl pro Subiho sacrifice, Soubi Seimeův fighter. Soubi je jako fighter plně oddaný, poslouchá na SLOVO a za cenu života svého sacrifice ochraňuje. Když ho pak Seimei žádal, předtím než umřel, aby jeho mladšího bratra miloval a chránil, Soubi poslechne. Ritsukovi každým dnem opakuje, miluji tě, skoro to vypadá, že si vlastně sám připomíná svůj slib. Najednou však zjistí, že to co byl příkaz, se najednou jeví jako skutečná láska.
Z Ritsukovi strany je to podobné. Díky Soubimu a své nové kamarádce Yuiko, kterou prvně označil za hloupou, poznává ztracenou důvěru. Jeho oporou se stává i jeho učitelka, spolužák se jménem Yaoi (eh..^^), ačkoliv ten je zamilován do Yuiky, která jeho city zdaleka neopětuje, protože její láskou je Ritsuka, stává se jeho přítelem. Po Seimeově smrti, začal Ritsuka navštěvovat psycholožku. Ta ho má ráda a snaží se mu vysvětlit, že láska není vždy jen bolestivá. Má ho ráda tak moc, že žárlí na jeho kamarádky i Soubiho.
Ritsuka a Soubi se milují a ke konci už to ani jeden z nich
neskrývá. Přesto se Ritsuka někdy utápí v pochybnostech, už kvůli tomu, že Soubi poslouchá na slovo, což je dostatečný důkaz, že jeho láska je nucená. Objeví se několik dalších párů, kteří s nimi budou bojovat. Většinou se milují, jejich poutová síla je pak větší. První dvojice si říká Breathless ("Bez dechu"). Jako další se objeví Sleepless ("Beze spánku"), po té Painless ("Bez bolesti"), následně Zero, dvojice dvou dívek, jež se opravdu zbožňují. Každý z nich má nějaký důvod proč bojovat.
Soubi je stále po boku Ritsuki. Nikdy nedojde ke smrti žádného z bojovníku, to by Ritsuka nepřipustil. A Ritsukovi je v kruhu blízkých přátel opět navrácen úsměv. Proč byl ale Seimei zabit? A jaký je vlastně důvod k boji?
Názor: Přiznávám, že jsem se k Loveless nemohla dokopat. Na druhý pokus jsem u něj byla pečená, vařená. Nevím, asi jsem nepochopila přesně o co tam jde, ale to mě neodradilo, protože jsem byla skoro vším okouzlená. I openingem a endingem, kterému jsem nemohla ze začátku nějak přijít na chuť. Všechny postavy jsou pestré a zvláštní, žádná není fádní a každá má co nabídnout. Po dějové stránce jsem úplně uchvácena krásným příběhem a vztahem mezi fighterem, sacrificem. Fakt, že je klasika, když je hlavní hrdina osamocený a ke konci má spoustu přátel, ale tady je to pojato jinak. Takovým milým a něžným způsobem. Boje jsou krásné. Nejde tam o vyměňování pěstí a rozbíjení nosu. Navíc je během nich krásně poznat vztah mezi fighterem a sacrifice. To znamená, vyznávání beze slov. Prostě si tohle anime nemůžu vynachválit. Určitě koukejte, zanechá ve vás příjemný pocit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kumiko-chan Kumiko-chan | 19. dubna 2008 v 18:19 | Reagovat

Píšeš úžasné recenze a nádherně se to po Tobě čte.. ^____^

2 Neko Neko | Web | 20. dubna 2008 v 8:38 | Reagovat

Super, Loveless, na to se už nějakou dobu chystám ^-^ Tak to jsem ráda, že je to tu hodnoceno kladně, alespoň se nezklamu :) Opět velmi pěkná a propracovaná recenze. Loveless vypadá už tak výborně, snad se k němu brzy dostanu :)

3 Beldaran Beldaran | Web | 20. dubna 2008 v 19:34 | Reagovat

Další z již mnohokrát odložených anime plánů. Hrozně mě to láka, i když jsem zvědavá na mou reakci na ty uši a ocasy, nějak je moc nemiluji. Opět jsi to krásně napsala, čímž jsi vybičovala moji touhu to vidět.

Tak mě teď napadlo, oni mají normální uši a kočičí uši? To musí dobře slyšet, ne?

4 Gabusheee Gabusheee | Web | 2. května 2008 v 15:54 | Reagovat

Anh, please...do you have something new to put here? I'm enjoy!

5 Anh Anh | 10. května 2008 v 9:59 | Reagovat

Díky moc lidi=)... Loveless je podle mě opravdu povedené shounen ai, takže pokud jste fandové tohoto žánru, jen do toho, já teda ne, ale i tak si mě získalo=D

6 Líííí Líííí | E-mail | 29. května 2008 v 17:40 | Reagovat

ahojky nemas nahodou nejake pisnicky z loveless??:D a mas mocinky peknej blog a loveless je nejlepsi na svete a pak elfen lied:DDDD

7 Gabusheee Gabusheee | Web | 18. července 2008 v 9:57 | Reagovat

jo mno...jsem si teď tu recenzi četla znova a napadlo mě an to kouknout, ale nejsem upe odhodlaná, já totiž moc neholduju těmhle fantasy věcem, ale tak uvidíme...jinak ten opening, Michiyuki, ten jsem si zamilovala už prvním poslechem...

8 TUTY TUTY | E-mail | 24. července 2008 v 12:05 | Reagovat

ACHOJ NEVIS KDE BYCH LOVELESS MOHL ZASTIHNOUT PROTOZE ME TO FAKT ZAJIMA CHTELA BYCH TO VIDET TAK JESTLI VIS TAK MI PLS PISNI NA e-mail DEKUJU MOOC

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama